KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429207
nr 1342 9207
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, fiskeläge. Olja på duk, 23x42 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:51:15
100 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
Astrid Harms-Ringdahl
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl